Europska liga

Dominacija Dinama protiv Krasnodara; Zvezda nesretno ispala

Drugi put u posljednje tri sezone nogometaši zagrebačkog Dinama izborili su plasman u osminu finala Europske lige. Modri su u Maksimiru svladali ruski Krasnodar s 1:0, nakon što su i u prvom susretu slavili 3:2.
Sport / Nogomet | 25. 02. 2021. u 23:07 Bljesak.info

Zagrebački Plavi su izborili nastavak europske priče nakon što su u 16-ini finala s dvije pobjede izbacili ruski Krasnodar. Nakon 3:2 iz ruskog ogleda, Dinamo je u uzvratnom susretu na stadionu Maksimir pobijedio s 1:0.

Pogodak odluke zabio je Mislav Oršić u 30. minuti, no najveći dio posla napravio je Kristijan Jakić. Nakon što je osvojio loptu na sredini terena, povukao je kontru, te uposlio Petkovića koji mu je vratio loptu, da bi Jakić asistirao Oršiću koji s 11 metara precizno pogodio za vodstvo.

Bio je to i konačni rezultat maksimirske utakmice u kojoj je Dinamo pokazao da je bolji tim od Krasnodara.

Milan je s dva remija protiv Crvene zvezde izborio osminu finala Europske lige.

Nakon 2:2 u Beogradu, Milan i Crvena zvezda odigrali su večeras 1:1 što je Rossonerima bilo dovoljno za prolaz. Kessie je zabio u 9. minuti iz penala za 1:0, da bi Ben zabio u 24. za 1:1.

Zvezda je od 70. minute igrala s igračem manje, jer je nakon drugog žutog kartona Marko Gobeljić morao napustiti travnjak.

Ante Rebić za Milan je igrao drugo poluvrijeme.

Domaćim porazom 0:2 od Young Boysa njemački Bayer se oprostio od Europe. Siebatcheu u 48. i Fassnacht u 86. zabili su goste.

Nogometaši Rome na svom su terenu pobijedili Bragu sa 3:1 i s ukupnih 5:1 prošli dalje.

Džeko (24.), Carles Perez (75.), Mayoral (90+1.) i Cristante (88-ag) bili su strijelci.

S 2:0 u gostima slavila je i Slavia i to kod Leicestera te tako izbacila Engleze. Provod u 49. i Sima u 79. bili su strijelci za Čehe.

Još su igrali:

Club Brugge (Bel) – Dinamo K. (Ukr) 0:1 (Bujalski 83)
(prva utakmica 1:1)
PSV (Niz) – Olympiakos (Grč) 2:1 (Zahavi 23, 44 / Ahmed Hasan 88)
(prva utakmica 2:4)
Manchester U.(Eng) – Real Sociedad (Špa) 0:0
(prva utakmica 4:0)

Ždrijeb parova osmine finala održat će se u petak u sjedištu Europske nogometne federacije (UEFA) u Nyonu.

U ovoj fazi natjecanja nema nositelja, a međusobno mogu igrati i klubovi iz istih zemalja.

Modrima kuglice mogu donijeti velikane poput: Tottenhama, Manchester Uniteda, Arsenala, Milana, Ajaxa i Rome.

Tu su i malo lakše prepreke poput Dinama Kijeva, Slavije Prag, Young Boysa i Moldea, a još prijete Šahtar, Olympiakos, Granada, Rangers i Villarreal.

Prve utakmice osmine finala su 11. ožujka, a uzvrati su tjedan dana kasnije. Četvrtfinale se igra 8. i 15. travnja, dok su polufinala 29. travnja i 6. svibnja.

Ove sezone finale je 27. svibnja u Gdanjsku.