Dinamo i Rijeka

Dobar učinak: Europska jesen za dva hrvatska kluba

Rijeka je pobijedila favorizirani Kopenhagen s 1:0 u play-offu i izborila Europsku ligu. Zagrebački Dinamo je pak nastup u skupini Europske lige izborio nakon što su Modri s 3:1 slavili protiv estonske Flore.
Sport / Nogomet | 01. 10. 2020. u 22:57 Bljesak.info

I dok se prolazak Dinama u Europsku ligu s pravom očekivao, Rijeci nisu davane prevelike šanse u srazu s Kopenhagenu, posebno s obzirom da prednost domaćeg terena Danaca.

Ipak, Rijeka je pobijedila Kopenhagen s 1:0 u play-offu i izborila Europsku ligu.

Igrala se samo jedna utakmica, a Riječani su uspjeli svladati favorizirane Dance i plasirati se u grupnu fazu ovog natjecanja.

Rijeka je do pobjede stigla autogolom Petera Ankersena u 20. minuti.

Hrvatski je predstavnik uspio izdržati pritisak domaćih u prvih 15-ak minuta, a onda iz prve napadačke akcije doći i do prednosti koju je zadržao do kraja.

Zagrebački Dinamo je pak nastup u skupini Europske lige izborio nakon što su Modri s 3:1 slavili protiv estonske Flore.

Nakon što je porazom od Ferencvaroša ostao bez prilike za plasman u Ligu prvaka, Dinamo će za utjehu ove sezone nastupati u Europskoj ligi.

Hrvatski prvak je poveo u 11. minuti golom Maria Gavranovića koji je lijepo zabio glavom na sjajan ubačaj Lovre Majera.

U 26. minuti već je bilo 2:0. Ovoga puta Gavranović je bio asistent, a strijelac kapetan Arijan Ademi.

Međutim, bolju igru u nastavku Estonci su okrunili u 65. minuti lijepim pogotkom Vlasija Sinavskija koji je pogodio s ruba kaznenog prostora.

Nakon što su smanjili zaostatak, Estonci su krenuli na sve ili ništa. Srećom pod Dinamo, Ademi je svojim drugim golom u 87. minuti prelomio utakmicu.

Bh. reprezentativac Amer Gojak u igru je ušao u 68. minuti umjesto Oršića.