UEFA Europa League

Dinamu bod na startu Europske lige, vratari briljirali: Livaković obranio penal

Feyenoord je u početku utakmice bio daleko opasnija momčad, a najveću je priliku za vodstvo imao u osmoj. minuti, no udarac gostujućeg kapetana Berghuisa s bijele točke zaustavio je Livaković.
Sport / Nogomet | 22. 10. 2020. u 23:04 Bljesak.info

Dinamo i Feyenoord su odigrali 0:0 u prvom kolu skupine K Europske lige. Imali su Zagrepčani posljednjih 20-ak minuta igrača više, ali nisu uspjeli tu prednost pretvoriti u zgoditak vrijedan sva tri boda.

Hrvatski je prvak protiv nizozemskog velikana odigrao solidnu utakmicu u kojoj je gost bio bolji u prvom, a domaćin u drugom poluvremenu pa je podjela bodova realan ishod.

Prethodno je Jakić neoprezno u svom kaznenom prostoru prekršajem zaustavio Diemersa.

U nastavku utakmice Dinamo je uspio uspostaviti terensku ravnotežu, a nakon što je u 73. minuti stekao brojčanu nadmoć zbog isključenja Senesija postao je i bolji suparnik.

Najveću priliku za pobjedu imao je Ivanušec u 87. minuti kada je je sjajno petom proigrao Ademi, no vratar Feyenoorda Bijlow uspio je ući u udarac Dinamovog veznjaka.

CSKA Moskva je u Klagenfurtu poveo protiv Wolfsbergera u petoj minuti golom Gaicha na dodavanje Nikole Vlašića, a na 1:1 poravnao je Liendl iz kaznenog udarca u 42. minuti.

Tako nakon prvog kola sva četiri sastava u ovoj skupini imaju po bod.

Dinamo će za tjedan dana u 2. kolu gostovati kod CSKA u Moskvi, dok će Feyenoord ugostiti Wolfsberger.