Liga prvaka

Dinamo golovima Ivanušeca i Oršića slavio protiv Valura u Reykjaviku

U drugom pretkolu Dinamo će igrati protiv ciparske Omonije. Prva utakmica je u Zagrebu idućeg tjedna, a uzvrat u Nikoziji.
Sport / Nogomet | 14. 07. 2021. u 00:10 Bljesak.info

Zagrebački Dinamo je u uzvratu prvog pretkola Lige prvaka s 2:0 slavio protiv Valura te s ukupnih 5:2 izborio sljedeće kolo gdje ih čeka ciparska Omonia.

Pobjedu Dinamu osigurali su Luka Ivanušec (31.) i Mislav Oršić (89.).

Kod prvog Gola Dinama veznjak Majer je uposlio Ivanušeca koji je kroz noge gurnuro loptu posljednjem igraču domaće obrane, a potom izašao sam pred Hannesa Halldorssona i mirno zabio.

Sve dvojbe oko pitanja pobjendika razriješio je Oršić u 89. minuti nakon odličnog Kastratijeva dodavanja.

Dinamo je prošlog tjedna u Zagrebu pobijedio sa 3:2 nakon što je imao 3:0 i kazneni udarac u 82. minuti kojeg Arijan Ademi nije realizirao nakon čega su gosti zabili dva gola u posljednjih pet minuta utakmice.

Ovoga puta Modri nisu dozvolili još jednu dramu. Premda nisu briljirali, prolaz niti jednog trenutka nije bio upitan.

Inače, u prvom pretkolu su od zvučnijih imena prolaz osigurali i Ludogorec, Slovan Bratislava, Ferencvaros, CFR Cluj i Malmo.