UEFA Europa League

Crvena zvezda slavila u Belgiji i gotovo osigurala prolaz u drugu fazu

Sport / Nogomet | 26. 11. 2020. u 22:10 Bljesak.info

Beogradska Crvena Zvezda je u 4. kolu skupine L Europa lige pobijedila Gent u gostima i praktički osigurala prolazak u šesnaestinu finala.

Belgijci su imali čak 27 udaraca na gol Zvezde, ali ne previše prilika. Zvezda je povela u 2. minuti fantastičnim golom Njegoša Petrovića koji je nakon skraćenoga kornera sjajnim udarcem iskosa s nešto manje od 25 metara pogodio same rašlje za 0:1.

Konačnih 0:2 postavio je Milunović koji je zabio glavom nakon ubačaja iz kornera.

Nakon četiri odigrana kola uvjerljivo prvi je Hoffenheim koji je večeras pobijedio Liberec u gostima 2:0, a drugi gol zabio je Andrej Kramarić iz penala u 89. minuti. Za 1:0 prethodno je pogodio Christoph Baumgartner u 77. minuti igre.

Hoffenheim na taj način ide u šesnaestinu finala.

Zvezda je druga sa devet, odnosno šest bodova više od Libereca kojrg je u prvom međusobnom susretu pobijedila 5:1. Zvezda može ispasti samo ako u zadnjem kolu u Češkoj izgubi pet razlike.