Europska liga

Crvena Zvezda razbila Slovan (5:1) i ispisala klupsku povijest

Crvena Zvezda je zahvaljujući svojoj najboljoj utakmici ove sezone i očajnim reakcijama suparničke obrane, došla da trijumfa za klupsku povijest.
Sport / Nogomet | 29. 10. 2020. u 21:59 Bljesak.info

Beogradska Crvena Zvezda u drugom kolu skupine Europa lige upisala povijesnu pobjedu.

Golovima Bena u 7. i 22., Gajića u 50., Kataija u 67. i Falcinellija u 70. minuti razbila je češki Slovan Liberec s 5:1, za koji je jedini zabio Jan Matousek u 41. minuti.

Nikada do ove utakmice Zvezda nije dala više od tri gola na utakmici grupne faze europskih kupova.

Po dva puta je igrala skupinu Kupa Uefa, Lige prvaka i Europa lige, a dosadašnji rekordi bili su joj tri gola protiv Rome u sezoni 2005/06 i prošle sezone Olympiacosu.

Sada je Zvezda zahvaljujući svojoj najboljoj utakmici ove sezone i očajnim reakcijama suparničke obrane, došla da trijumfa za klupsku povijest.

U istoj skupini je Hoffenheim u gostima svladao Gent 4:1.

Belfodil, Grillitsch, Gaćinović i Baumgartner pogađali su za TSG, dok je jedini pogodak za Gent postigao Kleindienst.

Kramarić (karantena) i Bičakčić (ozljeda koljena) nisu bili u zapisniku ove utakmice.