Premier League

City golom Fodena do tijesne pobjede; Kiks Tottenhama

Jedini strijelac na utakmici bio je Phil Foden kojemu je lijepo asistirao Kevin de Bruyne na samom kraju prvog poluvremena.
Sport / Nogomet | 13. 01. 2021. u 21:49 Bljesak.info

Nogometaši Manchester Cityja namučili su se u 18. kolu engleske Premier lige na Etihadu.

Pep Guardiola očito se nije nadao da će Brighton biti tako težak protivnik. No, bitna je pobjeda te je španjolski stručnjak s ovim slavljem od 1:0 malo pomalo uhvatio priključak za vrhom.

Jedini strijelac na utakmici bio je Phil Foden (44') kojemu je lijepo asistirao Kevin de Bruyne na samom kraju prvog poluvremena.

Mogli su Građani i s 2:0 pobijediti, ali Raheem Sterling je na samom kraju utakmice promašio kazneni udarac.

Ovom pobjedom City je na trećem mjestu sa 32 boda, četiri manje od rivala Uniteda, ali s utakmicom manje.

Kasnije su u Londonu igrali Tottenham i Fulham, a domaći tim poveo je golom Kanea u 25. minuti.

Međutim, Ivan Cavaleiro poravnao je na na 1:1 u 74. minuti i osigurao bod Cottagersima.

Spursi su na taj način propustili priliku doći na diobu trećeg mjesta na tablici.