Premier League

Chelsea slavio na Etihadu i odgodio promociju Građana

City je poveo u 44. minuti kada je za 1:0 pogodio Sterling. U trećoj minuti sudačke nadoknade Građani su dobili penal, no Aguerov amaterski pokušaj panenke brani Mendy.
Sport / Nogomet | 08. 05. 2021. u 22:54 Bljesak.info

Manchester City imao je priliku u subotu potvrditi naslov prvaka, no još će malo pričekati jer je na Etihadu je u 35. kolu Premier lige poražen od Chelseaja 1:2.

Chelsea je do izjednačenja stigao u 63. minuti kada zabija Ziyech. Do potpunog preokreta gosti dolaze u 92. minuti kada pogađa Alonso.

Građani su prvi s 80 bodova, 13 više od Manchester Uniteda koji ima i dvije utakmice manje. Chelsea je treći sa 64 boda.

Izvrsna je ovo uvertira u finale Lige prvaka između ova dva kluba.

U ranijem terminu Crystal Palace je s 2:0 slavio kod Sheffield Uniteda golovima Bentekea u 2. i Ezea u 88. minuti.

Palace je 13. s 41 bodom, a Sheffield posljednji sa 17.

Leeds je još ranije u subotu slavio s 3:1 protiv Tottenhama. Strijelci za Paunove bili su Stuart Dallas (13'), Patrick Bamford (42') i Rodrigo (84'), dok je za Pijetlove pogodio Son Heung-min (25').