Kriza Bluesa

Chelsea opet bez pobjede; Leicesteru bod kod Crystal Palacea

U susretu protiv Ville domaćin je poveo u 34. minuti golom francuskog napadača Oliviera Girouda. Bio je to njegov 32. ligaški gol glavom otkako je 2012. debitirao u elitnom razredu engleskog nogometa, tada u dresu Arsenala.
Sport / Nogomet | 28. 12. 2020. u 22:58 Bljesak.info

U susretu 16. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea i Aston Villa su na stadionu Stamford Bridge odigrali 1:1 čime se produbila kriza londonskog sastava.

Bluesi su u posljednjih šest susreta u svim natjecanjima ostvarili samo jednu pobjedu i to protiv West Hama (3:0). Tri utakmice su izgubili, a dva puta remizirali.

Zanimljivo, nitko u Premiershipu nije zabio više golova glavom otkad je na Otok stigao Giroud, piše Hina.

Bio je to i njegov deveti pogodak protiv Aston Ville, a niti jednom engleskom klubu nije zabio više.

Momčad iz Birminghama je izjednačila u 50. minuti preko Anwara El Ghazija koji je zabio svoj peti gol u posljednjih pet ligaških nastupa. Prije toga je u 37 susreta u Premiershipu postigao tek četiri gola.

U 69. minuti gosti su umalo okrenuli rezultat, no John McGinn je pogodio prečku.

Identičnim rezultatom završio je i prvi susretu ovoga kola, ogled Crystal Palacea i Leicester Cityja.

Pogodak za domaćine zabio je Wilfried Zaha u 58. minuti, a izjednačio je Harvey Barnes u 83. minuti.

Gosti su u 19. minuti imali jedanaesterac, no Španjolac Guaita je odlično obranio udarac Nigerijca Kelechija Iheanacha.

U ponedjeljak je na rasporedu bio i susret između Evertona i Manchester Cityja, međutim odgođen je zbog nekoliko pozitivnih slučajeva na koronavirus u redovima Cityja.

U utorak i srijedu je na rasporedu preostalih sedam susreta ovoga kola.