FA Cup

Četvrtoligaš Crawley eliminirao Leeds iz engleskog kupa

Engleski četvrtoligaš Crawley senzacionalno je izbacio Leeds iz FA Cupa. Favoriti Chelsea, Manchester City i Tottenham također su prošli dalje.
Sport / Nogomet | 10. 01. 2021. u 22:14 Bljesak.info

Crawley je kreirao najveću senzaciju u trećem kolu FA kupa uvjerljivom 3:0 pobjedom nad Leedsom. Engleskog četvrtoligaša do pobjede su golovima odveli Tsaroulla u 50., Nadasen u 53. i Tunnicliffe u 70. minuti.

Zanimljivo, Leeds u drugom poluvremenu nije uputio nijedan udarac u okvir gola domaćina.

Chelseaja je protiv četvrtoligaša Morecambea bio siguran, a pobjedu od 4:0 za Plavce osigurali su Mount, Werner, Hudson-Odoi i Havertz.

Drgoligaš Birmighama je kod Manchester Cityja poražen 3:0. Bernardo Silva u 8. i 15. minuti, te Foden u 33. donijeli su pobjedu Građanima.

Favorizirani Tottenham Hotspur lako se obračunao sa sastavom iz 8. ranga Marine u FA Kupu, svladavši ih 5:0.

Spursi su posao riješili u 14 minuta, od 24. do 37. kada su zabili četiri gola.

U junaka se prometnuo Carlos Vinicius koji je zabio tri gola, dok je jednog dodao Lucas.

Konačnih 5:0 za Spurse postavio je Devine u 60. minuti.

Vinicius je prvi igrač nakon Franka Lamparda kojeg je vodio Jose Mourinho, a da je u FA kupu zabio tri gola. Lampardu je to pošlo za rukom  u siječnju 2007. protiv Macclesfielda.