Šesnaestina finala

Četiri gola Anesa Mašića; Velež lako, Široki teže

U srijedu su odigrane utakmice šesnaeastine finala Kupa BiH u kojima su klubovi iz višeg ranga gostovali kod onih iz nižeg.
Sport / Nogomet | 30. 09. 2020. u 17:57 S.B. | Bljesak.info

Mostarski Zrinjski bio je gost Tekstilcu iz Dervente, članu Prve lige Republike Srpske. Iako je trener Mladen Žižović odmorio većinu prvotimaca Zrinjski je bio više nego uvjerljiv.

U pobjedi 7:1 proslavio se Anes Mašić koji je postigao čak četiri pogotka. Po jedan su postigli Filip Arežina, koji je bio strijelac odmah na početku, te Miljan Govedarica i Petar Kunić.

Jedini pogodak za domaće postigao je Slaviša Maksimović.

Problema nije imao ni Velež koji je s 3:0 slavio kod drugoligaša Dizdaruše. Dva gola postigao je stoper Denis Zvonić, a jedan je djelo Berina Ćatića.

Puno teži posao imao je Široki Brijeg koji je s 1:0 pobijedio GOŠK u Gabeli. Odluka je pala početkom drugog poluvremena kada je gol postigao novopečeni reprezentativac BiH Branimir Cipetić.

Domaći su imali nekoliko prilika, ali nisu uspjeli svladati gostujećeg vratara Miškića.

U osminu finala BIH plasirali su se Borac, pobjedom kod Travnika, te Željezničar, koji je s 2:1 slavio u Banovićima.

Već na prvoj prepeci zapela su tri premijerligaša: Sloboda, Olimpik i Mladost Doboj Kakanj.

Olimpik je na gostovanju kod Rudara u Prijedoru uvjerljivo poražen 4:0, dok su Sloboda i Mladost ispali nakon izvođenja jedanaesteraca.

U utakmicama Goražde – Sloboda i Slavija – Mladost Doboj Kakanj nakon 90 minuta igre rezultat je bio identičan - 2:2, pa su odlučivali udarci s bijele točke. U oba susreta na kraju su pobjedu izborile domaće ekipe.