3:3

Čapljina podijelila bodove sa Bratstvom na domaćem terenu

Sport / Nogomet | 20. 08. 2017. u 14:45 Z.D.

Vratar HNK Čapljina Franjo Buntić apsolutni je heroj utakmice trećeg kola Prve nogometne lige Federacije BiH u kojoj je Čapljina ugostila ekipu Bratstva iz Gračanice.

Naime, Buntić je u sudačkoj nadoknadi u 95. minuti utakmice obranio jedanaesterac i tako uspio Čapljini omogućiti podjelu bodova iz Bjelava.

Gosti su poveli u 10. minuti golom Mousa Diabanga, da bi u 31. minuti Čapljina izjednačila preko Dučića na 1:1. Čapljina je šest minuta kasnije došla u vodstvo preko Haračića, a tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme.

Odmah na početku drugog dijela susreta Hasić Šerif poravnao je na 2:2, da bi Haračić samo dvije minute poslije ponovo doveo Čapljinu u vodstvo 3:2, da bi konačnih 3:3 u 68. minuti utakmice postavio Mujkić Jasmin.

Utakmicu je pred 100 gledatelja sudio Adnan Kasupović iz Bihaća.