Prijateljske utakmice

Brazil zaustavljen nakon 17 utakmica, Hat-trick Lautara protiv Meksika

Argentina je s uvjerljivih 4:0 pobijedila Meksiko, a briljirao je Lautaro Martinez, dok je Peru u Los Angelesu prekinuo niz Brazila od 17 utakmica bez poraza.
Sport / Nogomet | 11. 09. 2019. u 10:12 Bljesak.info

Dok europske reprezentacije odrađuju kvalifikacije za predstojeće kontinentalno prvenstvo, južnoameričke igraju prijateljske susrete u SAD-u.

Kako među Južnoamerikancima niti jedna utakmica nije uistinu prijateljska, tako su i noćas odigrane imale veliki značaj po pitanju prestiža.

Nogometaši Argentine slavili su u prijateljskoj utakmici protiv Meksika 4:0, a dvoboj je obilježio Lautaro Martinez koji je postigao hat-trick.

Četvrti gol za Argentinu postigao je Paredes iz penala. Svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu.

Martinez je postao prvi igrač Argentine koji je u dvoboju s Meksikom postigao hat-trick još od 1930. godine kada je to izveo Guilermo Stabile.

Martinezu su za hat-trick bile potrebne samo 22 minute, a u13 nastupa za Argentinu postigao je već devet golova.

Peru je u Los Angelesu golom Abrama u 85. minuti srušio Brazil i tako prekinuo niz Selecaa od 17 utakmica bez poraza.

SAD i Urugvaj su u St. Louisu odigrali 1:1. Rodriguez je zabio za goste u 50., Morris postavio konačan rezultat u 79.

Ekvador je bio uvjerljiv protiv Bolivije, koju je golovima Estrade Martineza, Sornoze i Plate svladao s 3:0. Utakmica je odigrana u ekvadorskom gradu Cuenca.

Honduras je kao domaćin na Estadio Olímpico Metropolitano bio bolji od Čilea rezultatom 2:1. Prvo je Parot pogodio za vodstvo Čilea, da bi Honduras preokrenuo pogocima Elisa i Rubia.

Kolumbija i Venezuela su u Tampi na Floridi odigrali utakmicu bez golova.