Olimpijada

Brazil potopio Njemačku, šok za Argentinu i Francusku

Trostruki strijelac za Brazilce protiv Njemačke bio je napadač Evertona Richarlison (7, 22, 30). Na otvaranju skupine C Egipat je u Sapporu priredio iznenađenje odigravši 0:0 protiv Španjolske.
Sport / Nogomet | 22. 07. 2021. u 22:47 Bljesak.info

U susretu prvog kola olimpijskog turnira nogometaša u Yokohami je Brazil svladao Njemačku s 4:2, a već nakon pola sata bilo je 3-0. Trostruki strijelac za Brazilce bio je napadač Evertona Richarlison (7, 22, 30).

Moglo je biti i gore za Njemačku, ali u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena (45+1) napadač Herthe Matheus Cunha nije iskoristio penal, njegov udarac obranio je njemački golman. Četvrti pogodak za Brazil zabio je Paulinho (90+5).

Za Njemačku, koja je od 63. minute imala igrača manje jer je isključen veznjak Wolfsburga Maximilian Arnold, strijelci su bili Nadiem Amiri (57) i Ragnar Ache (84), piše Sport Klub.

U drugom susretu skupine D Obala Bjelokosti je u Yokohami pobijedila Saudijsku Arabiju s 2:1. Al-Amri (39-ag) i Franck Kessie (66) su zabili za pobjednički sastav, dok je gol za suparnike postigao Al-Dawsari (44).

Na otvaranju skupine C Egipat je u Sapporu priredio iznenađenje odigravši 0:0 protiv Španjolske.

I u drugom susretu iste skupine dogodilo se iznenađenje, Argentina je u Sapporu izgubila od Australije s 0:2, ali treba reći da su Argentinci čitavo drugo poluvrijeme imali igrača manje jer je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Francisco Ortega, branič Velez Sarsfielda, dobio drugi žuti karton. Pobjedu Australiji donijeli su Lachlan Wales (14) i Marco Tilio (80).

U susretu prvog kola A skupine Meksiko je u Tokiju pobijedio Francusku s 4:1, a svih pet golova je palo u drugom poluvremenu. Meksiko je poveo u 47. minuti golom Alexisa Vege, a sedam minuta kasnije Sebastian Cordova je povisio na 2:0.

Francuski kapetan Andre Pierre Gignac smanjio je na 2:1 u 69. minuti, no u samoj završnici utakmice Meksiko je zabio još dva gola, a strijelci su bili Uriel Antuna (80) i Eduardo Aguirre (90).

U drugom susretu iz ove skupine Japan je dobio Južnu Afriku s 1-0 pogotkom Takefuse Kuboa (71).

Skupina A (Tokio)

Meksiko – Francuska 4:1 (Alexis Vega 47, Francisco Córdova 54, Uriel Antuna 80, Eduardo Aguirre 90 / André-Pierre Gignac 69-PEN)
Japan -Južna Afrika 1:0 (Takefusa Kubo 71)

Skupina B (Kashima)

N.Zeland – Južna Koreja 1:0 (Chris Wood 70)
Honduras – Rumunjska 0:1 (Elvin Oliva 45+1-ag)

Skupina C (Sapporo)

Egipat – Španjolska 0:0
Argentina – Australija 0:2 (Lachlan Wales 14, Marco Tilio 80)

Skupina D (Yokohama)

Obala Bjelokosti – Saudijska Arabija 2:1 (Abdulelah Al-Amri 39-ag, Franck Kessié 66/ Salem Al-Dawsari 44)
Brazil – Njemačka 4:2 (Richarlison 7, 22, 30, Paulinho 90+5/ Nadiem Amiri 57, Ragnar Ache 84)