Poraz Srbije

Brazil i Švicarska prošli u osminu finala

Brazil i Švicarska iz skupine E plasirali su se u osminu finala SP-a u Rusiji.
Sport / Nogomet | 27. 06. 2018. u 21:57 Bljesak.info

Brazil je s 2:0 pobijedio Srbiju u sklopu trećeg kola skupine E svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji i time kao prvoplasirani izborio plasman u osminu finala gdje ih čeka okršaj s Meksikom.

Srbija je veoma dobro parirala Brazilcima u prvih pola sata, no ''presjekao'' ih je pogodak Paulinha u 36. minuti kojeg je odličnom dubinskom loptom pronašao Philippe Coutinho.

Konačni slom Srbi su doživjeli u 68. minuti kada je na asistenciju Neymara pogodio stoper Thiago Silva.

U drugom susretu ove skupine Švicarska je odigrala 2:2 s Kostarikom te ih u osmini finala očekuje Švedska.

Blerim Džemaili doveo je Švicarce u vodstvo u 31. minuti. Kostarika je u 56. minuti preko Kendalla Wastona poravnala rezultat na 1:1. Josip Drmić u 88. minuti ponovno dovodi Švicarce u vodstvo, no u sudačkoj nadoknadi Kostarika dolazi do izjednačenja iz jedanaesterca. Bryan Ruiz je pogodio okvir vratiju, no lopta se odbila od vratara Yanna Sommera kojem je pripisan autogol.