Coppa Italia

Božica ide na Staru damu u finalu kupa Italije

Atalanta će finale talijanskog Kupa igrati protiv Juvnetusa koji je jučer odigrao utakmicu bez pogodaka protiv Intera, a prošli su dalje jer su u prvom susretu slavili na Giuseppe Meazzi rezultatom 1:2.
Sport / Nogomet | 10. 02. 2021. u 22:56 Bljesak.info

Nogometaši Atalante plasirali su se u finale talijanskog Kupa. Nakon što je prva utakmica završila bez pogodaka, u uzvratu je Božica svladala Napoli rezultatom 3:1, a prvo ime susreta bio je dvstruki strijelac Matteo Pessina.

Domaćin je u ranoj fazi utakmice zabio dva pogotka koja su usmjerila tijek susreta. Prvo je Zapata bio precizan u 10. minuti na asistenciju De Roona, da bi šest minuta kasnije napadač Atalante bio asistent, a Matteo Pessina strijelac.

U nastavku, gosti su smanjlili preko Lozana u 53. minuti, ali to je praktički bilo sve od njih budući da su nakon toga izgledne prilike za domaćina zapucali Gosens, odnosno Zapata (62') te Iličić (67') i Pessina (70') kojeg je fantastična reakcija Ospine stajala hat-tricka.

Do kraja utakmice Pessina je ipak uspio zabiti još jedan pogodak nakon što mu je odličnu loptu servirao Zapata kojem je ovo bila druga asistencija.

Boško Šutalo odigrao je svih 90 minuta u redovima Atalante, dok je Mario Pašalić u igru ušao umjesto dvostrukog strijelca Pessine, ali tek u trenucima kad treneri troše vrijeme (91.).

Ova dva kluba nikad se do sada nisu sastali u samoj završnici talijanskog Kupa.