Bundesliga

Borussia Dortmund tijesnom pobjedom opet na vrhu

Sancho u 17. i 24. minuti pogađao je za žuto-crne, dok je Quaison u 83. bio strijelac za goste. Mainz je mogao do boda, ali je vratar Bürki u završnici izvrsnno branio.
Sport / Nogomet | 14. 04. 2019. u 08:50 Bljesak.info

Borussia Dortmund je u posljednjoj utakmici subotnjeg programa 29. kola Bundeslige kod kuće s 2:1 pobijedila Mainz te se privremeno vratila na vrh s dva boda više od Bayerna koji ima utakmicu manje.

Sancho u 17. i 24. minuti pogađao je za žuto-crne, dok je Quaison u 83. bio strijelac za goste.

RB Leipzig je na svom travnjaku pobijedio Wolfsburg s 2:0, dok je Borussija na gostovanju porazila Hannover s 1:0.

Leipzig je gotovo rutinski stigao do pobjede protiv Wolfsburga, a oba gola domaćin je zabio u prvom poluvremenu, a strijelci su bili Kevin Kampl (16) i Timo Werner (28). Borussia M'gladbach je stigao do pobjede golom Raffaela u 54. minuti.

Identičnim rezultatom je Bayer Leverkusen na gostovanju porazio Stuttgart, a pogodak odluke zabio je kai Havertz iz jedanaesterca u 64. minuti.

Domaćin je u sudačkoj nadoknadi ostao s igračem manje nakon što je isključen Santiago Ascacibar. Stuttgart je nakon ovog poraza u sve težoj poziciji, a trenutačno je treći od dna tabele, što znači na poziciji koja znači razigravanje za ostanak.