HNK Čapljina

Borovac: 21 bod je solidna zaliha za proljetni dio

Raspored u posljednjoj fazi su Čapljinci dobro iskoristili i postavili se na diobu sedme i devete pozicije prvenstva. To će im sigurno olakšati daljnji put jer u stanci mogu s više optimizma i mira graditi tim za nastavak natjecanja.
Sport / Nogomet | 19. 11. 2018. u 16:37 Bljesak.info

Nogometaši Čapljine su iz posljednje četiri utakmice Prve lige FBiH izvukli 10 bodova, tri pobjede i jedan remi te se tako pomjerili u sigurniji dio sredine ljestvice ovoga natjecanja.

Dvije od tih pobjeda su na gostovanjima, posljednja prethodnog vikenda u Visokom protiv Bosne (4:1), a gdje su strijelci bili Niko Jović, Eldin Mustafić, Gabrijel Zubac i Dejan Vučić, dok je strijelac za domaći tim bio Vedad Džafić.

''Htjeli smo protivnika odmah napasti i pokazati da smo spremniji i bolji od njih. To se pokazalo u prvih 20 minuta kad smo poveli 2:0, potom smo se malo opustili i primili gol u 44. minuti te zakuhali utakmicu'', osvrt je trenera Damira Borovca.

Bosna je ipak pretposljednji tim lige, a novim porazom su sebe doveli u vrlo nepovoljan položaj pred proljeće kad će biti među favorotima za ispadanje.

''Na poluvremenu smo neke stvari korigirali, dobro odigrali, dali dva gola i priveli utakmicu kraju. Protivnik je ipak ekipa koja hoće igrati, imali su svojih situacija za postizanje gola. Nikoga nije danas lako dobiti i bilo je teško psihološki jer smo htjeli osvojiti sva tri boda i zaokružiti polusezonu sa što boljim skorom'', rekao je Borovac za Dnevni list.

To su na kraju i uspjeli jer Čapljina sad ima po šest pobjeda i poraza te tri remija, a start u prvenstvo nije baš obećavao takav razvoj.

''Na kraju smo zadovoljni, ali bilo je situacija gdje smo neke utakmice trebali dobiti ili mogli bolje odigrati. Na polusezoni moramo korigirati neke stvari i ući ozbiljnije u prvenstvo. Mislim da sad ipak možemo mirno u stanku jer 21 bod je solidna zaliha za proljetni dio'', smatra trener Damir Borovac.