Široki ispao

Borac preko Pecare do polufinala Kupa

Banjalučki Borac slavio je s 2:0 u Širokom Brijegu te tako izborio polufinale Kupa Bosne i Hercegovine.
Sport / Nogomet | 10. 03. 2021. u 17:51 S.B. | Bljesak.info

U strahovito važnoj utakmici za obje ekipe, budući da je i Širokom Brijegu i Borcu izlaz u Europu prioritet ove sezone, Borac je slavio na Pecari s 2:0 i izborio polufinale Kupa.

Borac je postigao dva brza pogotka u prvom poluvremenu i tu prednost očuvao do kraja. Gosti su poveli u 28. minuti pogotkom Stojana Vranješa, a samo četiri minute kasnije pogodio je Almedin Ziljkić.

Treba reći da je prvom pogotku prethodila sumnjiva pozicija jednog igrača Borca, no isto tako kod oba pogotka vrlo loše reagirala je obrana domaćih.

Široki Brijeg je u drugom dijelu krenuo po pogodak, ali nije uspio realizirati ni jedanaesterac. Alenu Jurilju udarac s bijele točke obranio je Nikola Lakić. Jurilju se nakon obrane lopta odbila nazad, ali promašio je prazna vrata.

Na samom kraju utakmice Borac je mogao do trećeg gola, ali ovaj put se istaknuo vratar Širokog Martin Zlomislić obranivši jedanaesterac Dejanu Melegu.