Prvi poraz 'Plavih'

Borac nanio Željezničaru prvi poraz u sezoni

Ovo je bio prvi poraz Željezničara u sezoni, nakon kojeg je "pao" na treću poziciju na ljestvici uoči prvenstvene pauze, iza Tuzla Cityja i Sarajeva koji imaju bod više.
Sport / Nogomet | 06. 10. 2019. u 19:53 Fena

Nogometaši Borca pobijedili su u nedjelju u Banja Luci ekipu Željezničara sa 3:0, u posljednjoj utakmici 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Domaći su poveli u 9. minuti golom Kajkuta. Na 2:0 povisio je Mirić u 85., a konačnih 3:0 postavio je Jovanović u 90. minuti.

U prvoj današnjoj utakmici Mladost i Velež su u Doboj Kaknju odigrali neriješeno 2:2, dok su u derbiju kola u subotu u Mostaru bodove podijelili Zrinjski i Sarajevo odigravši bez golova.

Tuzla City je pobjedom nad Zvijezdom 09 sa 3:0 ponovo preuzela lidersku poziciju na ljestvici.