Premier League

Bilić uzeo Guardioli bod na Etihadu; Wolvesi srušili Chelsea

City je poveo u 30. minuti golom Gundogana, a WBA je izjednačio u 43. minuti nakon autogola Rubena Diasa. Šutirao je Semi Ajayi, a Dias skrenuo loptu i tako prevario Edersona.
Sport / Nogomet | 15. 12. 2020. u 23:57 Bljesak.info

Hrvatski trener Slaven Bilić je s West Bromwich Albionom uzeo zlata vrijedan bod kod Manchester Cityja.

Junak utakmice bio je gostujući vratar Sam Johnstone koji se istaknuo s nekoliko sjajnih obrana, a u sudačkoj nadoknadi je obranio zicere Ilkayu Gundoganu i Raheemu Sterlingu.

City je poveo u 30. minuti golom Gundogana, a WBA je izjednačio u 43. minuti nakon autogola Rubena Diasa. Pucao je Semi Ajayi, a Dias skrenuo loptu i tako prevario Edersona.

Bio je to prvi pogodak kojeg je City primio u posljednjih 10 sati i osam minuta čiste igre u svim natjecanjima.

Dodajmo kako je WBA osvojio prvi bod nakon 14 uzastopnih poraza od Građana.

Engleski mediji pišu da će Bilić ipak dobiti otkaz u naredna 24 sata, odnosno najkasnije do kraja tjedna. Bude li tako, 'Super Slav' će postati prvi trener kojemu je ove sezone u Engleskoj uručen otkaz.

U prvom susretu 13. kola engleskog nogometnog prvenstva Wolverhampton je pobijedio Chelsea sa 2:1 postigavši pobjednički pogodak u petoj minuti nadoknade.

Gosti su poveli golom Oliviera Girouda u 49. minuti, no Wolverhampton je uspio okrenuti rezultat.

Izjednačio je Daniel Podence u 66. minuti, a pobjedu Wanderersima donio je Pedro Neto u petoj minuti nadoknade.

Za domaćine je to bila druga pobjeda u zadnjih pet kola, dok su “Bluesi” upisali drugi poraz u nizu.

Zanimljivo, posljednja 82 gola Wolverhamptona u elitom razredu engleskog nogometa zabili su stranci.