Bez šanse u Wroclawu

BiH s igračem manje doživjela težak poraz u Poljskoj

Reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je u srijedu navečer u Wroclawu težak poraz od domaće Poljske.
Sport / Nogomet | 14. 10. 2020. u 22:35 S.B. | Bljesak.info

BiH je izgubila s 0:3 od Poljaka i nakon četiri kola zauzima posljednje mjesto u skupini, sa samo dva boda. Zanimljivo, BiH je oba boda osvojila protiv jakih Italije i Nizozemske, a oba poraza doživjela je od Poljske.

Utakmica u Wroclawu praktično je usmjerena prema poljskoj strani već u 15. minuti, kada je engleski sudac Craig Pawson pomalo prestrogo isključio mladog Anela Ahmedhodžića koji je sapleo Lewandowskog blizu kaznenog prostora.

S igračem manje BiH nije izdržala do odmora. Lewandowski je pogodio nakon odbijene lopte u 40. minuti, a pred sam odmor na 2:0 povisio je Karol Linetty.

Svaka dvojba otklonjena je u 52. minuti kada je Robert Lewandowski drugim golom donio Poljskoj 3:0.

Ubrzo zatim reagirao je Bajević koji je u 58. minuti povukao iz igre oba napadača, Edina Džeku i Edina Višću, kako bi barem izbjegao teži poraz.

BiH će u studenom odigrati još dvije utakmice u Ligi nacija, 15.11. kod Nizozemske i 18. 11. protiv Italije.