U-21

BiH remizirala s Belgijom

Obje reprezentacije imale su po nekoliko prilika, ali su mreže mirovale.
Sport / Nogomet | 10. 09. 2019. u 23:00 Bljesak.info

Mlada nogometna U-21 reprezentacija Bosne i Hercegovine u utorak navečer je u Louvainu odigrala neriješeno 0:0 s Belgijom u drugom susretu kvalifikacija za EURO 2021. godine.

Obje reprezentacije imale su po nekoliko prilika, ali su mreže mirovale. Početak susreta pripao je bh. reprezentaciji koja je dva puta zaprijetila preko Mustedanagića.

U nastavku su Belgijanci preuzeli inicijativu, a najbolju priliku imali su u 30. minuti kada je Saelemaekers pogodio vratnicu.

Reprezentacija BiH bila je nešto bolja i na početku drugog dijela, a do vodstva je mogla 65. minuti kada je Mustedanagić propustio kazniti neopreznost vratara Svilara.

Posljednju priliku na utakmici imao je Demirović u 75. minuti, ali njegov udarac je obranio vratar Belgije.

Mladi bh. nogometaši na startu kvalifikacija ostvarili su uvjerljivu pobjedu protiv Moldavije, a ovim remijem izdvojili su se na vrhu ljestvice Skupine 9 s četiri boda.

Sljedeći susret nogometaši BiH igraju 15. listopada u Zenici protiv Njemačke.

U drugoj utakmici u ovoj skupini Njemačka je u gostima pobijedila Wales s 5:1.