Bundesliga

Bayern rutinski do pobjede

Aktualni prvak Bayern rutinski je stigao do bodova na gostovanju u Berlinu. Bavarci nisu briljirali, ali dva gola su bila dovoljna za pobjedu protiv Uniona.
Sport / Nogomet | 17. 05. 2020. u 20:23 Bljesak.info

Lider njemačkog nogometnog prvenstva Bayern Munchen rutinski je na gostovanju pobijedio Union Berlin sa 2-0 u prvom susretu nakon dva mjeseca pauze zbog pandemije koronavirusa.

Bundesliga je prva velika europska liga koja je nastavila natjecanje usred pandemije koronavirusa. Prvenstvo je nakon dva mjeseca pauze nastavljeno u subotu s pet utakmica 26. kola, u nedjelju su na rasporedu bile dvije utakmice, a posljednja se igra u ponedjeljak kada se sastaju Werder i Bayer Leverkusen. Sve utakmice igraju se pred praznim tribinama.

Aktualni prvak Bayern rutinski je stigao do bodova na gostovanju u Berlinu. Bavarci nisu briljirali, ali dva gola su bila dovoljna za pobjedu protiv Uniona. Domaćin se dobro držao do 40. minute kada je Neven Subotić neopreznim startom oborio Leona Goretzku skrivivši kazneni udarac. Siguran je bio vodeći strijelac lige Robert Lewandowski za svoj 26. gol ove sezone.

Pobjedu Bayerna potvrdio je Benjamin Pavard u 80. minuti postigavši pogodak glavom nakon ubačaja Joshue Kimmicha iz kornera.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić posve se oporavio od teške ozljede i zaigrao je za Bayern od 85. minute. Bio je to njegov prvi nastup nakon loma gležnja 4. veljače, prenosi Hina.

U prvom nedjeljnom susretu Koln i Mainz su odigrali 2-2 nakon što je domaćin vodio 2-0. Koln je poveo već u 6. minuti golom Marca Utha iz kaznenog udarca, a na 2-0 je povisio Florian Kainz u 53. minuti. Smanjio je Taiwo Awoniyi u 61. minuti, a izjednačio je Pierre Malonga u 72. minuti nakon sjajnog prodora praktički s centra terena.

Bila je to prva domaća utakmica Kolna bez maskote jarca Hennesa nakon 12 godina. Stroga higijenska pravila koja su uspostavljena uoči povratka Bundeslige zabranila su maskote na stadionima širom zemlje. To je značilo da Kolnov jarac Hennes IX nema pravo prisustvovati RheinEnergieStadionu protiv Mainza.

Dodajmo kako je uoči utakmice dio navijača Kolna je prosvjedovao protiv igranja utakmica tijekom pandemije. Oblijepili su zgrade oko stadiona plakatima na kojima je pisalo "Naš novac je važniji od vašeg zdravlja " ili "Bundesliga po bilo kojoj cijeni".

U Njemačkoj je oko 170.000 ljudi oboljelo od koronavirusa, a više od 8.000 ljudi je izgubilo život zbog COVID-19.

Na ljestvici vodi Bayern sa 58 bodova, druga je Borussia Dortmund sa četiri boda manje, treća je Borussija Moenchengladbach sa 52 boda, a RB Leipzig je četvrti sa 51 bodom.