Favoriti uspješni

Bayern i Dortmund gostujućim pobjedama izbili na vrh Bundeslige

Bayern je u gostima kod Koelna slavio sa 2:1, a oba gola postigao je u prvom poluvremenu. U gostima je slavila i Borussia Dortmund, koja je dobila Arminiju Bielefeld s 2-0, a oba gola glavom je zabio stoper Mats Hummels.
Sport / Nogomet | 31. 10. 2020. u 20:38 Bljesak.info

U 6. kolu Bundeslige Bayern i Borussia Dortmund u subotu su upisali pobjede, te su privremeno izbili na vrh tablice, oba kluba imaju po 15 bodova.

Bayern je u gostima kod Koelna slavio sa 2:1, a oba gola postigao je u prvom poluvremenu.

Prvo je u 13. minuti pogodio Thomas Müller iz penala, a u sudačkoj nadoknadi prvog dijela (45+1) Serge Gnabry je nakon solo prodora sa desnog boka ušao u 16-erac i precizno pogodio za 2:0.

Utješni pogodak za domaćine postigao je Dominick Drexler (82), piše Hina.

U gostima je slavila i Borussia Dortmund, koja je dobila Arminiju Bielefeld s 2:0, a oba gola glavom je zabio stoper Mats Hummels.

Prvog u 53. minuti nakon kornera kojeg je izveo Jadon Sancho, a u drugog 72. nakon centaršuta Marca Reusa.

Ovo je prvi puta nakon 2010. da je Hummels zabio dva gola u u jednoj utakmici Bundeslige.

Augsburg je kod kuće dobio posljednjeplasirani Mainz s 3:1, a vodeći pogodak za domaćine škaricama je postigao Švicarac Ruben Vargas u 40. minuti. Mainz je izjednačio preko Karima Onisiwe (64), ali u zadnjih deset minuta André Hahn sa dva gola (80, 90+1) donosi pobjedu Augsburgu.

Dan ranije nogometaši Schalkea i Stuttgarta odigrali su 1:1, a bila je to 22. uzastopna utakmica bez pobjede za Schalke u domaćem ligaškom natjecanju.

Večeras je pobjedu ubilježila i Borussia Moenchengladbach u susretu s  Leipzigom (1:0). Strijelac jedinog pogotka bio je Hannes Wolf u 60. minuti na dodavanje Patricka Hermanna.