Bundesliga

Bayern će malo pričekati

Herthu je kod kuće pobijedio gostujući Eintracht sa 4:1, Union Berlin je također u gostima svladao Koeln s 2:1, a na gostovanju je visoku pobjedu upisao i Werder koji je s 5:1 bio bolji od zadnjeplasiranog Paderborna.
Sport / Nogomet | 13. 06. 2020. u 18:51 Bljesak.info

Čudesni Norvežanin Erlong Haaland ušao je kao zamjena i pogotkom glavom u sudačkoj nadoknadi donio je Borussiji Dortmund pobjedu 1:0 kod Fortune Duesseldorf u susretu 31. kola Bundeslige.

Dortmund je ovom pobjedom zadržao simbolične izglede za naslov prvaka, izvještava HRT.

Devetnaestogodišnji Haaland je zabio u praktički zadnjoj akciji gostiju, pa je sad drugoplasirana Borussia na 66 bodova, dok lider Bayern ima 70, a večeras ugošćuje Borussiju Moenchengladbach. No Borussia je onemogućila Bavarce da večeras, čak i uz pobjedu, proslave osmi uzastopni naslov prvaka, za što će sad morati pričekati najmanje nekoliko dana.

Dortmund nije bio u pravom izdanju, iako je dominirao nekoliko puta je strijepio dok Raphael Guerreiro nije iz voleja zatresao mrežu u 67. minuti. No taj pogodak upitno je poništen nakon intervencije VAR-a zbog sumnjivog igranja rukom. Fortuna, koji se bori za opstanak, je dvaput pogađala okvir gola, oba puta centimetri su od pogotka dijelili istog igrača, Stevena Skrzybskog, koji je prvi put zatresao vratnicu u 82. minuti niskim udarcem, a osam minuta kasnije je to ponovio.

No Haalandov gol glavom na ubačaj Akanjia u petoj minuti sudačke nadoknade ipak je donio pobjednika.
U drugim utakmicama koje su igrane u subotu poslijepodne Wolfsburg je kod kuće odigrao 2:2 sa Freiburgom, a hrvatski nogometaši Josip Brekalo i Marin Pongračić su susret počeli od prve minute, s tim da je Brekalo zamijenjen u 55. minuti.