Gosti slavili s 0:1

Ivan Rakitić odlučio El Clasico, Real Madrid izgubio svaku nadu u borbi za naslov!

Barcelona je pobijedila Real 1:0 u Madridu u 26. kolu španjolskog prvenstva…
Sport / Nogomet | 02. 03. 2019. u 22:47 Bljesak.info

Tri dana nakon poraza od Barcelone u uzvratu polufinala Kupa kralja, Real je danas opet dočekao Katalonce na Santiago Bernebeuu u 242. El Clasicu i još jednom je poražen, ovaj put gosti su slavili s 0:1, a strijelac pobjedničkog gola bio je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić.

Iako ne teoretski, ova pobjeda gostiju u sklopu 26. kola španjolskog prvenstva praktički je izbacila Kraljevski klub iz utrke za naslov prvaka.

Barca je povela nakon lijepe akcije Ivana Rakitića, koji je utrčao u kazneni prostor domaćina i iz ne tako lagane pozicije iskosa prebacio golmana Reala za vodstvo Katalonaca u 26. minuti, pomalo u stilu klupskog suigrača Lea Messija.

Rakitić je startao kod Barcelone, a Luka Modrić kod Reala. Upravo je Modrić bio najopasniji igrač domaćina u prvom poluvremenu, imao je dvije dobre prilike, prvu u 23. minuti, kada je s 12 metara pucao nakon prodora Viniciusa i dodavanja Kroosa, no Pique ga je blokirao, a drugu u 44. minuti, kad je glavom zamalo neprecizno gađao sam kut gola nakon nabačaja Carvajala, piše HRT.

U drugom poluvremenu veliku priliku za Real imao je Vinicius u 60. minuti nakon što je loptu izgubio Rakitić, a u 70. je Dembele imao čistu šansu za povećanje vodstva Barcelone, a u još boljoj poziciji imao je na drugoj vratnici Suareza, no nije mu dodao loptu. Do kraja Real se trudio doći barem do remija, no gdje god je lopta pokušavala doći u završnici akcija ukazao bi se neki igrač Barcelone.

Ovo je četvrta ligaška pobjeda Barcelona zaredom na Santigao Bernabeuu, a ukupno je u dvobojima s Realom u La ligi povela s omjerom 96:95.

Najveće iznenađenje u subotnjim utakmicama priredila je Huesa koja je pobijedila Sevillu 2:1. Bila je to tek peta pobjeda 'fenjeraša' ove sezone, a s ova tri boda Huesca je produžila nadu u mogući prvoligaški spas.

Juan Pablo Anor je doveo domaćine u vodstvo u sedmoj minuti, a izjednačio je Wissam Ben Yedder u 84. minuti iz kaznenog udarca. Kada se već činilo kako će susret završiti bez pobjednika, Ezequiel Avila je u osmoj minuti nadoknade izazvao oduševljenje na El Alcorazu. Marko Rog je za Sevillu igrao posljednjih 15 minuta.

Poraz Seville sjajno je došao Deportivo Alavesu koji je gostovanju pobijedio Villarreal s 2:1 skočivši na četvrto mjesto na ljestvici koje vodi u Ligu prvaka.
Alaves je poveo golom Guillerma Maripana u 54. minuti, no šest minuta kasnije izjednačio je Santi Cazorla iz jedanaesterca. Pobjedu gostima donio je Takashi Inui u 77. minuti.

Espanyol je pobijedio Real Valladolid 3:1, a Duje Čop nije igrao za goste.