La Liga

Barca rutinskom pobjedom došla na korak od obrane naslova

Katalonci imaju 80 bodova, 12 više od drugoplasiranog Atletica, i trofej mogu osigurati već večeras. Za to je potrebno da Atletico izgubi od Valencije.
Sport / Nogomet | 24. 04. 2019. u 07:36 Bljesak.info

Nogometaši Barcelone pobijedili su Alaves na gostovanju u 34. kolu španjolske La Lige sa 2:0 i došli nadomak obrane prvaka Španjolske.

Utakmica u Vitoriji riješena je tek u drugom poluvremenu, iako je Barca u prvih 45 minuta imala čak 80 posto posjeda lopte. Terensku inicijativu gosti nisu uspijevali okruniti pogotkom sve do 54. minute, kad je Sergi Roberto prošao po desnoj strani, uposlio Alenu u sredini, a ovaj rutinski zatresao mrežu.

Konačan rezultat postavljen je u 60. minuti pogotkom Luisa Suareza iz penala. Jedanaestercu je prethodilo igranje rukom u šesnaestercu igrača domaćih.

U slučaju da se to ne dogodi, Barsa će imati priliku da protiv Levantea pred svojim navijačima u sljedećem kolu osigura naslov prvaka.

Kad je riječ o Alavesu, oni su osmi sa 46 bodova, koliko ima i sedmoplasirani Athletic Bilbao.