La Liga

Atletico Madrid se od poraza spasio u 95. minuti

Atletico Madrid i Villarreal su u derbiju trećeg kola La Lige u Madridu odigrali 2:2. Aktualni prvak Španjolske bod je spasio u 95. minuti igre.
Sport / Nogomet | 30. 08. 2021. u 00:45 Bljesak.info

U španjolskoj La Ligi nakon tri kola više nema nijedne momčadi s maksimalnim učinkom, nakon što je u posljednjem nedjeljnom dvoboju Villarreal na gostovanju u Madridu do posljednje minute vodio protiv Atletica s 2-1, a onda si spektakularnim autogolom izbio dva boda iz džepa.

Trigueros u 52. i Danjuma u 74. dvaput su Žutu podmornicu dovodili u vodstvo, da bi Suarez u 56. i autogol Mandija u 95. minuti spasili Atletico poraza.

Zanimljivo, Villarreal je imao samo dva udarca na utakmici i oba su rezultirala pogocima, dok je Atletiko uputio čak 24 udarca, od čega pet u okvir gola.

Povratnik u La Ligu madridski Rayo Vallecano s uvjerljivih je 4:0 nadigrao Granadu, što mu je prva pobjeda u novoj sezoni.

Rayo je imao četvoricu različitih strijelaca u ovom dvoboju, nakon što u su Madriđani u prva dva kola ostali bez pogotka. Garcia (3), Trejo (23-11m), Nteka (43) i Comesana (58) bili su strijelci za domaću momčad.

Cadiz je pred svojim navijačima do sučevog dodatka imao u rukama pobjedu protiv Osasune, da bi gosti s dva pogotka došli do velikog preokreta.

Alex Fernandez (16, 66-11m) je dvaput donosio prednost Cadizu, ali se Osasuna vratila i došla do pobjede, postigavši na ovoj utakmici tri pogotka, a u prva dva kola je oba puta odigrala 0-0.

Dva gola su gosti postigli iz kaznenih udaraca, a strijelci su bili Kike (60-11m) i Roberto Torres (90+1-11m), dok im je pobjedu donio David Garcia (90+5).

Španjolska - 3. kolo:

Barcelona - Getafe 2-1 (S. Roberto 2, Depay 30 / S. Ramirez 18)
Cadiz - Osasuna 2-3 (Fernandez 16, 66-11m / Kike 60-11m, Torres 90+1, Garcia 90+5)
Rayo V. - Granada 4-0 (Garcia 3, Trejo 23-11m, Nteka 43, Comesana 58)
Atletico M. - Villarreal 1-2 (L. Suarez 56 / Trigueros 52, Danjuma 74)