La Liga

Atletico Madrid osigurao Ligu prvaka; Valencia tone sve dublje

Nogometaši Atletico Madrida slavili su na svom terenu slavili protiv Betisa s 1:0, iako su igrali s igračem manje. Diego Costa je u 76. minuti zabio pobjednički pogodak.
Sport / Nogomet | 12. 07. 2020. u 22:22 Bljesak.info

Levante i Athletic Bilbao odigrali su poslijepodne utakmicu 36. kola Primere. Dvoboj je završio rezultatom 1:2, a Baski su ovom pobjedom zasjeli na sedmo mjesto, zadnje koje vodi u Europsku ligu.

Prvo je 34-godišnji veteran Raul Garcia u četvrtoj minuti poluvolejem s vrha šesnaesterca poentirao u desni kut gola Fernandeza Abariskete za 0:1.

Oscar de Marcos je u 46. minuti još jednom u priliku doveo Garciju, koji je pogodio za 2:0.

Borja Mayoral je u 71. minuti uposlio Enisa Bardhija koji je jednostavno zakucao loptu u prazan gol za konačnih 1:2.

Ranije je Espanyol izgubio 0:2 od Eibara na domaćem terenu, a strijelac oba gola bio je Exposito.

Leganes je s 1:0 svladao Valenciju koja sve dublje tone od mjesta koja vode u europska natjecanja. Strijelac jedinog pogotka bio je Perez u 18. minuti iz jedanaesterca.

Nogometaši Atletico Madrida slavili su u subotu na svom terenu protiv Betisa s 1:0, iako su igrali s igračem manje.

U 57. minuti domaći igrač Hermoso je dobio crveni karton, no u 76. minuti Diego Costa ipak zabija pobjednički pogodak.

Zanimljivo, VAR je “poništio” čak dva pogotka Madrižana, a i pobjednički Diega Coste sudac je provjerio zbog moguće igranja rukom.

U svakom slučaju, Atletico je matematički osigurao nastup u Ligi prvaka u idućoj sezoni.