Kup kralja

Athletic Bilbao će igrati dva finala kupa u dva tjedna

Baskijci su u produžetku uzvratne utakmice Kupa kralja svladali Levante 2:1. Gol vrijedan finala za Athletic Bilbao postigao je Alejandro Berenguer udarcem iz daljine u 112. minuti.
Sport / Nogomet | 05. 03. 2021. u 00:15 Bljesak.info

Nogometaši Athletica Bilbao izborili su finale Kupa Kralja nakon što su u polufinalu nakon produžetaka pobijedili Levante u Valenciji s 2:1.

U regularnom dijelu bilo je 1:1, kao i u prvoj utakmici u Baskiji.

Roger (17) je donio prednost Levanteu, da bi Raul Garcia iz penala u 30. minuti poravnao.

Gol vrijedan finala postigao je Alejandro Berenguer udarcem iz daljine u 112. minuti.

klub iz Valencije propustio je priliku da prvi put u svojoj povijesti dođe do finala Kupa Kralja, a Baski su čak 23 puta bili pobjednici ovog natjecanja.

Athletic će za naslov igrati 17.travnja u Sevilli s Barcelonom.

Zanimljivo je da se Athletic plasirao u finale i prethodnog izdanja španjolskog kupa protiv svog baskijskog rivala Real Sociedada, a to finale za 2020. godinu igrat će se također ove godine, točnije 3. travnja na stadionu La Cartuja u Sevilli.