Londonski derbi

Arsenal prekinuo crnu seriju svladavši neuvjerljivi Chelsea

Upravo je Chelsea bio žrtva na kojoj je Arsenal iskalio svoju frustraciju. Bilo je 3:1 za Topnike koji proživljavaju jednu od najgorih sezona u povijesti natjecanja u najvišem rangu engleskog nogometa.
Sport / Nogomet | 26. 12. 2020. u 20:27 Bljesak.info

Chelsea je s Mateom Kovačićem i drugim Lampardovim zvijezdama teško stradao na Emiratesu kod ranjenog Arsenala.

Bilo je 3:1 za Topnike koji proživljavaju jednu od najgorih sezona u povijesti natjecanja u najvišem rangu engleskog nogometa.

Alexandre Lacazette doveo je domaćina u vodstvo pogotkom iz penala u 34. minuti. Prethodno je srušen Kieran Tierney i VAR je potvrdio kaznu s bijele točke.

Granit Xhaka je šmekerski iz slobodnog udarca, u Messijevom stilu, povisio na 2:0 u samom finišu poluvremena (44.).

Nakon što je Bukayo Saka u 56. minuti povisio na 3:0, činilo se da Plavci teško mogu nešto popraviti.

Ipak, nakon što je Tammy Abraham u 85. minuti smanjio na 1:3, Chelsea je pokazao zube.

Penal kojeg je skrivio Pablo Mari, za Chelsea je sviran na početku sučeve nadoknade, ali je Jorginho, koji je na poluvremenu zamijenio Kovačića, uputio preslab šut te je Leno lako obranio.

Ovo je bila prva pobjeda Arsenala u Peremier ligi još od 1. studenog.