FA Cup

Arsenal neće obraniti FA Cup, Sveci idu dalje

Londonski Arsenal neće braniti naslov u FA Cupu, jer su u četvrtoj rundi ovog natjecanja izgubili rezultatom 1:0 od Southamptona.
Sport / Nogomet | 23. 01. 2021. u 15:49 Bljesak.info

Southampton je svladao ekipu Arsenala u četvrtoj rundi FA Kupa 1:0 na svom terenu i tako se plasirao u osminu finala.

Arsenal je bio lošiji rival u prvih 45 minuta. To je rezultiralo autogolom koji je postigao Brazilac Gabriel u 24. minuti.

Menadžer Arsenala Mikel Arteta nije reagirao na poluvremenu, tek je nešto napravio u 58. minuti kada je ušao Thomas Partey, a za njim i Bukayo Saka. Nekih petnaestak minuta kasnije i Alexandre Lacazette je ušao, ali ni to nije ništa promijenilo.

Arsenal je uglavnom bio bez ideje u svojim napadima, a šansa vrijedna spomena se dogodila u 68. minuti kada je Edward Nketiah dobro pucao, ali je obranio rezervni golman Svetaca Fraser Foster.