Premier League

Arsenal do boda u petoj minuti sudačke nadoknade

Crystal Palace je remijem produžio niz bez poraza na stadionu Emirates na četiri utakmice, upisavši pobjedu i tri remija.
Sport / Nogomet | 19. 10. 2021. u 00:35 Bljesak.info/Hina

U posljednjem susretu osmog kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal i Crystal Palace u ponedjeljak su na stadionu Emirates odigrali 2-2, a "Topnici" su izvukli bod golom u petoj minuti nadoknade.

Crystal Palace je tako produžio niz bez poraza na stadionu Emirates na četiri utakmice, upisavši pobjedu i tri remija.

Susret je dobro krenuo za "Topnike". Pierre-Emerick Aubameyang je doveo domaćine u vodstvo golom u sedmoj minuti susreta. Bio je to njegov 91. gol za Arsenal u 156 nastupa.

Otkako je Aubameyang stigao u Arsenal 2018. godine samo su dva igrača u engleskom nogometu zabila više golova od njega, Mo Salah u dresu Liverpoola, 109 golova u 180 nastupa, te Harry Kane u Tottenhamu, 99 golova u 151 utakmicu.

Crystal Palace je izjednačio u 50. minuti golom Christiana Bentekea, a rezultat je okrenuo Odsonne Edouard u 73. minuti. Kada se već mislilo kako će momčad Patricka Vieire, koji je kao igrač devet godina proveo u Arsenalu, upisati tri boda, Alexandre Lacazette je u petoj minuti nadoknade zabio za 2-2.

Arsenal je trenutačno na 12. mjestu s 11 bodova, dok je Crystal Palace na 14. poziciji s tri boda manje.

Na vrhu je Chelsea s 19 bodova.

REZULTATI 8. KOLA:

Arsenal - Crystal Palace 2-2 (Aubameyang 7, Lacazette 90+5 / Benteke 50, Edouard 73)

Nedjelja:

Everton - West Ham 0-1 (Ogbonna 74)
Newcastle United - Tottenham 2-3 (C. Wilson 2, Dier 89-ag / Ndombele 18, Kane 22, Son 45+4)

Subota:

Watford - Liverpool 0-5 (Mane 9, Firmino 37, 52, 90+1, Salah 54)
Aston Villa - Wolverhampton 2-3 (Ings 48, McGinn 69 / Saiss 81, Coady 86, Neves 90+5)
Leicester City - Manchester U. 4-2 (Tielemans 31, Soyuncu 78, Vardy 83, Daka 90+1 / Greenwood 19, Rashford 82)
Manchester City - Burnley 2-0 (Silva 12, De Bruyne 70)
Norwich City - Brighton 0-0
Southampton - Leeds United 1-0 (Broja 53)
Brentford - Chelsea 0-1 (Chilwell 45)