Arsenal - Chelsea 2-0

Emery nadmudrio Sarrija

Pobjedu 'topnicima' donijeli su Alexandre Lacazette (14) i Laurent Koscielny (39), a bila je to tek druga pobjeda Arsenala u posljednjih 15 ligaških ogleda protiv Chelsea.
Sport / Nogomet | 19. 01. 2019. u 22:16 Bljesak.info

U derbiju 23. kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal je na stadionu Emirates pobijedio Chelsea sa 2-0 ostvarivši važnu pobjedu u borbi za Ligu prvaka.

Koscielny je tako postigao barem jedan pogodak u devet sezona u dresu 'topnika', a s ukupno 20 golova u Premiershipu postao je najefikasniji Arsenalov branič u povijesti kluba.

Arsenal je izborio pobjedu prije svega fantastičnim nastupom u prvom dijelu. "Topnici" su u prvih 45 minuta mogli zabiti još pokoji pogodak, no gostujući vratar Kepa istaknuo se s nekoliko sjajnih obrana.

Gosti su u prvom dijelu imali samo jednu pravu priliku, u 45. minuti Marcos Alondo je nadskočio domaću obranu i pucao glavom, ali je pogodio stativu.

Na ljestvici vodi Liverpool sa 60 bodova, Manchester City na drugom mjestu ima sedam bodova manje, ali i utakmicu manje, prenosi Hina. Treći je Tottenham sa 48 bodova i također utakmicom manje. Chelsea na četvrtom mjestu ima 47 bodova, a zatim slijede Arsenal i Manchester United sa po 44 boda.