Serie A

Amer Gojak briljirao; Ante Rebić asistirao

U 15. kolu Talijanske lige Milan se pobjedom kod Beneventa s 2:0 opet vratio na vrh tablice. Torino je u gostima pobijedili Parmu sa 3:0, istaknuo se bivši Dinamovac Amer Gojak.
Sport / Nogomet | 03. 01. 2021. u 21:51 Bljesak.info

U 15. kolu Talijanske lige Milan se pobjedom kod Beneventa s 2:0 opet vratio na vrh tablice, a hrvatski reprezentativac Ante Rebić je imao asistenciju za gol i "zarađen" penal.

Crveno-crni su poveli u 15. minuti kada je Franck Kessie realizirao najstrožu kaznu koju je zaradio Rebić, da bi u 34. minuti Milan ostao bez isključenoga Sandra Tonalija.

Unatoč igraču manje Milan je u 49. minuti udvostručio vodstvo nakon što je Rebić asistirao Rafaelu Leaou.

U 60. minuti je Benevento imao penal, ali je Gianluca Caprari promašio vrata.

Rade Krunić je u igru ušao u 36. minuti umjesto Brahima Diaza, dok je Rebić bio u početnoj postavi i igrao do 70. minute kada ga je zamijenio Castillejo.

Još neporaženi Milan vodi s bodom više od gradskog suparnika Intera.

Nogometaši Torina u nedjelju u gostima pobijedili Parmu sa 3:0, također u 15. kolu Serie A.

Torino je na taj način odlično otvorio 2021. godinu u kojoj je cilj da se izvuku iz opasne zone.

Posljednjih 20-tak minuta utakmice odigrao je i bivši Dinamovac Amer Gojak koji je briljirao pogotkom i asistencijom.

Gojak je bio u centru pažnje u 88. minuti kada je upisao asistenciju, a pogodak za 2:0 postigao je Izzo.

No, u petoj minuti sudačke nadoknade Gojak je okrunio sjajnu partiju golom za konačnih 3:0. Za Gojaka je ovo bio debitantski pogodak u dresu Torina.

Nije se bh. reprezentativac baš najbolje snašao u Torinu nakon odlaska iz Dinama, ali možda ovo bude prekretnica za talentiranog veznjaka.

Torino je ovom pobjedom skočio na 17. mjesto, dok je Parma ostala 16.

Roma je na svom stadionu s 1:0 pobijedila Sampdoriju, a strijelac jednoga gola bio je Edin Džeko u 72. minuti. Džeko je u igri bio do 87. minute.

Roma je treća sa 30 bodova, šest manje od vodećeg Intera, dok dva boda manje od Rome na četvrtom mjestu ima Napoli, koji je danas s 4:1 slavio kod Cagliarija, uz dva gola Poljaka Zielinskog.

Petoplasirani Sassuolo doživio je debakl na gostovanju kod Atalante (1:5), uz dva gola Duvana Zapate.

U posljednoj utakmici kola, uz dva gola Cristiana Ronalda, u Torinu je Juventus svladao Udinese s 4:1.