Europska liga

AEK odnio tri boda iz Rijeke

Sport / Nogomet | 14. 09. 2017. u 19:00 Z.S.

Hrvatski prvak Rijeka poražen je na svojoj Rujevici u prvom kolu skupine D Europske lige, tri boda odnio je grčki AEK pobjedom 1:2.

Gosti su poveli pogotkom Mantalosa u 16. minuti, izjednačio je Elez u 29., a za 1:2 pogodio je iz slobodnog udarca Christodoulopoulos Lazarus u 62. minuti.

Milan uvjerljiv, porazi Evertona i Hoffenheima

Milan se 'prošetao' Bečom i pitanje pobjednika je razriješio već nakon 20 minuta.

Atalanta je u Bergamu porazila Everton 3:0. U drugom susretu iz ove skupine Apollon i Lyon su odigrali 1:1. Domaćin je izvukao bod golom Adriana Sardinera u trećoj minuti sudačke nadoknade.

U skupini B Dynamo je u Kijev pobijedio Skenderbeg 3:1. U drugom susretu iz ove skupine Young Boys i Partizan su odigrali 1:1.

U skupina C Braga je na gostovanju pobijedila Hoffenheim 2:1 nakon što su domaćini poveli. Vodeći pogodak na utakmici zabio je Sandro Wagner u 24. minuti, a u posljednjim trenucima prvog dijela izjednačio je Joao Carlos. Pobjedu Bragi donio je Diego Sousa u 50. minuti.

U skupini F oba susreta su završila bez golova, a snage su odmjerili FC Kopenhagen i Lokomotiv Moskva, te Zlin i Šerif.