Eurogol Šovšića

Zrinjski polusezonu zaključio pobjedom nad Radnikom

Zrinjski će novu godinu dočekati na petom mjestu ljestvice s 31 bodom, što je dosta lošije u odnosu na prošlu sezonu kada su "Plemići" na zimsku stanku otišli s 38 bodova.
Sport / Nogomet | 07. 12. 2019. u 14:50 Bljesak.info

Nogometaši Zrinjskog u subotu su na svom terenu pobijedili Radnik s minimalnih 1:0 u utakmici 19. kola Premijer lige BiH.

Plemići su s pobjedom uspjeli da završe prvi dio sezone, a sigurno da će u mostarskom klubu napraviti dobru analizu pred početak zimskih priprema.

Zrinjski je diktirao tempo od prve minute, a domaći su zaprijetili već u sedmoj minuti. S vrha kaznenog prostora šutirao je Kunić, a lopta pogađa jednog od igrača Radnika. Domaći su tražili jedanaesterac i igranje rukom, no sudac se nije oglasio.

Domaći prijete ponovo već u narednom napadu. Šovšić je odlično uposlio Gojkovića koji je promašio veliku priliku. U 13. minuti zaprijetio je i Radnik preko Đurića, ali je Soldo bio siguran.

Potom je Zrinjski izvršio veliki pritisak. Domaći su imali prilike preko Rustemovića i Tičinovića, no promjene rezultata nije bilo. Zrinjski je uspio u 34. minuti zabiti gol preko Tičinovića, ali je isti poništen zbog zaleđa.

I u drugom dijelu Zrinjski je bio dosta ofenzivniji. Domaći su krenuli po vodstvo i to im se isplatilo u 61. minuti kada je Damir Šovšić postigao fantastičan pogodak za 1:0.

U 70. minuti mrežu Radnika zatresao je i Ibanez, ali je i on bio u ofsajdu pa je gol poništen. Pet minuta kasnije nevjerojatan promašaj Mandića. Ibanez ga je sjajno uposlio, ali Mandić je promašio prazan gol.

Do kraja Zrinjski je čuvao stečenu prednost, a loš teren nije omogućavao ekipama da igraju onako kako žele. Na kraju Plemići su slavili sa 1:0.

Nakon današnjeg poraza Radnik je pao na šesto mjesto s dva boda manje od Zrinjskog.