Prekinut pobjednički niz 'Plemića'

Željezničar u derbiju bolji od Zrinjskog

Strijelac odlučujućeg pogotka u derbiju 14. kola bio je Sulejman Krpić u 62. minuti susreta nakon asistencije Ivana Ćurjurića.
Sport / Nogomet | 20. 10. 2018. u 16:52 Bljesak.info

Nogometaši Željezničara pobijedili su na stadionu pod Bijelim Brijegom Zrinjski s 1:0 i tako izbio na drugo mjesto prvenstvene ljestvice.

U 38. minuti se stoper Željezničara Kemal Osmanković sudario s jednim suparničkim igračem pa ostao ležati na zemlji bez svijesti. No, nakon brze intervencije, ubrzo je došao k sebi, pridigao se i napustio teren pa je vozilom hitne pomoći prevezen u bolnicu.

Početkom drugog poluvremena Nemanja Bilbija imao je dvije dobre šanse za Zrinjski, a onda je usijedio šok za domaćine.

Ivan Čurjurić poslao je idealnu loptu Sulejmanu Krpiću, a ovaj je prebacio Ivana Brkića za svoj 10. pogodak u sezoni.

Nakon toga je Zrinjski pritiskao, Bilbija i Marković su imali šansu za poravnanje, ali se rezultati nije promijenio.

S druge strane Krpić je u 85. minuti promašio stopostotnu prigodu.

Pobjedom u Mostaru momčad s Grbavice potvrdila je da je izašla iz krize i bodovno izjednačila s aktualnim prvakom na ljestvici, a uz to je i poboljšala međusobni omjer sa Zrinjskim, što bi u izjednačenoj ligi kakva je ova moglo igrati važnu ulogu na kraju sezone.

S druge strane, Zrinjskom je ovo četvrti poraz u sezoni, ali i prvi nakon dva mjeseca i 10 utakmica bez poraza.