#musvdg

Velež svladao novog hrvatskog prvoligaša

Rođeni su nastavili s veoma dobrim igrama tokom priprema za novu sezonu, a na stadionu Pirota u Travniku sa 2:0 svladali su ekipu Varaždina.
Sport / Nogomet | 04. 07. 2019. u 12:35 Bljesak.info

Nogometaši Veleža su u prijateljskoj utakmici savladali Varaždin sa 2:0.

Na početku utakmice vidjeli smo nekoliko opasnih napada s obje strane, a onda je Velež preuzeo incijativu. Rođeni su to iskoristili i poveli u 38. minuti kada je Cvijanović pogodio mrežu protivničkog tima.

Velež je s dobrom igrom nastavio i u drugom poluvremenu, a drugi gol vidjeli smo u 62. minuti. Ćivić je upisao asistenciju, a gol za 2:0 postigao je Zvonić.

Sedam minuta kasnije mostarski klub je mogao i do trećeg gola kada se Berisha našao u prilici, ali je njegov udarac blokiran u posljednji trenutak.

U 72. minuti odlična šansa za Rođene. Cvijanović je ponovo zaprijetio, ali je ovaj put golman Varaždina uspio zaustaviti njegov udarac. Do kraja meča Velež je uspio sačuvati prednost i slaviti sa 2:0.