Velež - Zrinjski 2:0

Velež slavio u mostarskom derbiju; Plemići napadali, Rođeni zabijali

Velež i Zrinjski odigrali su u 2. kolu Premijer lige 35. službeni mostarski derbi, ali prvi pred upaljenim reflektorima na Veležovom stadionu
Sport / Nogomet | 08. 08. 2020. u 20:46 S.B. | Bljesak.info

Završilo je pobjedom Veleža od 2:0. Velež je tako došao do svoje prve pobjede i prvih bodova u ovoj sezoni, a ujedno je nanio drugi poraz Zrinjskom zaredom u međusobnim dvobojima. Podsjetimo, i prošle sezone Rođeni su na svom terenu slavili, a tada je bilo 1:0.

Ovaj put je Velež svom gradskom rivalu dao dva gola, strijelci su bili Obren Cvijanović i Fejsal Mulić, a oba pogotka pala su u završnicama poluvremena.

Bljesak.info / Duel Tičinovića i Osmića

Prvo poluvrijeme donijelo je prilično dosadno ispitivanje snaga, no u zadnjih desetak minuta bilo je puno vatre.

Najbolju priliku u dotadašnjem dijelu imali su gosti. Nemanja Bilbija je na malom prostoru uspio se izboriti za udarac pokraj trojice Veležovih igrača i tukao je lijevom nogom, ali je Adnan Bobić skrenuo loptu u vratnicu, pa u korner.

Nešto kasnije Bobić je opet bio na mukama. Prvo je obranio udarac Miloša Filipovića nakon slobodnog udarca, a onda se još više namučio kako bi obranio udarac Zlomislića nakon ubacivanja Tičinovića.

I kad se činilo da će se na odmor otići bez pogodaka, Velež je u 43. minuti poveo. Brandao je ubacio do Cvijanovića, ovaj prebacio loptu na lijevu nogu i pogodio lijevi kut gola Zrinjskog.

U drugom poluvremenu Zrinjski je imao inicijativu, a Velež se orijentirao na kontranapade. Mladen Žižović ubacio je u igru sve svoje ofenzivne igrače, ali Plemići nisu stvorili niti jednu ozbiljnu priliku.

I na kraju su primili pogodak. Dosuđen je slobodan udarac na nekih 18-20 metara od gola Horkaša, a napadač Mulić pogodio je mrežu Zrinjskog za veliku pobjedu domaćih.