Rođeni nakon Radnika ostali pri dnu

Maksimović šokirao Rođene

Radnik je igrao zaista sjajno, a odličnu igru naplatili su u 68. minuti. Dejan Maksimović je nakon lijepe akcije pogodio za 0:1.
Sport / Nogomet | 31. 08. 2019. u 18:50 Bljesak.info

Radnik je u 7. kolu Premijer lige BiH svladao kao gost Velež u Mostaru rezultatom 0:1.

Odličnu utakmicu odigrala je ekipa Mladena Žižovića i na kraju je sasvim zasluženo stigao do tri boda.

Uvodne minute utakmice u Mostaru nisu donijele previše nogometne ljepote. Velež je imao posjed lopte, ali su gosti iz Bijeljine imali bolje šanse.

Vasić je u 15. minuti dobro šutirao, obranio je Bobić, da bi zatim u 34. minuti Peco imao odličan pokušaj, Bobić je ponovo na zadatku.

Uzvratio je potom Velež u dva navrata. Oba puta je Fajić imao dobre pokušaje, no bez promjene rezultata.

Prvo poluvrijeme je završeno odličnim pokušajem Maksimovića, ali Bobić je u prvih 45 minuta 'poskidao' sve što je išlo prema golu i na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Velež je imao kontrolu igre u uvodnim minutama. Imali su nekoliko opasnih napada, ali ni blizu nisu bili opasni kao gosti, prenosi SportSport.ba.

Do kraja je Radnik lako mogao da postigne još koji gol, a Velež nije uspio da napravi previše u fazi napada i tri boda idu u Bijeljinu.