Premijer liga BiH

Remi Veleža i Željezničara u Mostaru, Peco srušio Zrinjski u Bijeljini

Velež i Željezničar su odmjerili snage i podijelili bodove (1:1), no Rođeni imaju za čime da žale.
Sport / Nogomet | 14. 09. 2019. u 20:13 Bljesak.info

Velež i Željezničar su u derbi susretu 8. kola Premijer lige pred nekoliko tisuća gledatelja na stadionu Rođeni odigrali 1:1.

Domaći su odigrali odlično prvo poluvrijeme. Agresivni i rastrčani bili su puno bolji rival te su na odmor otišli sa zasluženom prednošću.

Poslije uvodnog pritiska prva velika prilika viđena je u 22. minuti. Zec je iskosa s lijeve strane šutirao zamalo pored gola.

Ta situacija je naslutila vodstvo igrača u crvenim dresovima. Igrala se 25. minuta. Nakon jedne duge lopte Ćosić se našao na drugoj stativi, odigrao je povratnu u peterac gdje je Brandao bio brži od Pavića za oduševljenje među domaćom publikom.

Velež je poslije vodstva nastavio s boljom igrom, a prva i jedina situacija vrijedna spomena pred domaćim golom zbila se u 31. minuti. Zec je s desne strane šutirao veoma traljavo.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo većih uzbuđenja. Domaći su imali terensku inicijativu, međutim bez konkretnih prilika.

Od starta drugog dijela Osim je u igru ubacio Ramovića i Štilića, a prva prilika za izjednačenje propuštena je u 48. minuti kada je prečku pogodio Krpić.

Velež je u 53. minuti zabio i drugi gol. Erića je matirao Fajić, ali je sudac Sivac čini se neopravdano poništio pogodak. Domaćim je bilo poprilično nejasno zašto je sudac iz Zenice donio takvu odluku.

Nekoliko minuta nakon sporne situacije Željezničar je stigao do izjednačenja. Štilić je lijepim pasom uposlio Boju koji je matirao Bobića za radost gostujućih navijača, prenosi SportSport.ba.

Fajić je u 65. minuti mogao Veležu dovesti novo vodstvo. Napadač domaćih je prošao Erića, šutirao, a loptu praktično s gol-linije je izbacio Osmanković.

Posljednjih 10-ak minuta utakmice domaći su odigrali s igračem manje. Fajić je u 80. minuti dobio drugi žuti karton nakon duela s Osmankovićem pa je morao ranije pod tuš.

Ipak, bez obzira na igrača više u finišu utakmice sarajevski Plavi nisu uspjeli postići pobjedonosni gol pa je ostalo 1:1. Na samom kraju gosti su tražili penal ali Sivac se nije oglasio. Utjeha Željezničaru ostaje da je još uvijek neporažen.

Radnik je u utakmici osmog kola Premijer lige BiH slavio s 1:0 protiv viceprvaka Zrinjskog.

Radnik igra sve bolje i već tri utakmice u nizu nije primio gol, te je upisao i treću pobjedu, ukupno četvrtu u ovoj sezoni.

Iako su za rivala imali Zrinjski iz Mostara, izabranici Mladena Žižovića nisu se prepali, odigrali su kvalitetnu utakmicu i na kraju došli do velika tri boda.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Demir Peco u 62. minuti susreta.