Pobjeda

Mostar: FK Bjelopoljac izborio plasman u viši rang natjecanja

'Bjelopoljac' je u drugom dijelu nastavio tamo gdje je stao u prvom poluvremenu pa je već u 65. minuti Fejzić pogodio za 5:0. Konačnih 5:1 postavio je Cerovina.
Sport / Nogomet | 28. 05. 2018. u 08:00 Bljesak.info

Fudbalski klub 'Bjelopoljac' je gostujućom pobjedom protiv FK Blagaj izborio ulazak u Drugu ligu FBiH.

Tim iz Bijelog Polja je slavio rezultatom 5:1 u okviru pretposljednjeg, 17. kola prvenstva, te tako i matematički osigurao plasman u veći rang pošto ima bolji međusobni omjer od drugoplasiranog Kruševa.

'Bjelopoljac' je od starta meča krenuo vrlo ozbiljno te je golovima Beše, Fazlagića i Jazvina nakon nešto više od 10 minuta vodio rezultatom 3:0. Sve dileme vezane za pobjednika otklonio je Jazvin svojim drugim golom koji je postigao u 40. minuti.

Plasman u Drugu ligu FBiH je kruna rada svih članova kluba, a da će imati uspješnu sezonu 'Bjelopoljac' je najavio već prošlog ljeta kada je osvojio Kup Hercegovačko-neretvanske županije.