Salah prekinuo 'sušu'

Liverpool teškom pobjedom u Southamptonu preskočio City

Liverpool sada ima 82 boda, dva više uz utakmicu više od Manchester Cityja, dok je Southampton ostao 16. s 33 boda, pet više od 18-plasiranog Cardiff Cityja, koji se nalazi u zoni ispadanja.
Sport / Nogomet | 06. 04. 2019. u 07:00 Bljesak.info

Liverpool je teško i zasluženo pobijedio odlični Southampton u gostima nakon što je domaćin poveo 1:0 te se vratio na vrh Premier lige, ispred Manchester Cityja. "Redsi" su na kraju slavili s 3:1.

"Sveci" su odlično otvorili susret i već u devetoj minuti Shane Long ih je doveo u vodstvo nakon što je ostao neučuvan sedam metara od gola. Domaćin je nastavio s dobrom igrom i nakon ranog vodstva, kad je Alexander-Arnold u 19. minuti izgubio loptu mogao je Long povećati prednost, no loš udarac i Van Dijk spasili su goste.

Izjednačio je ipak na 1:1 Naby Keita u 36. minuti, a potpuni preokret donio je Mohamed Salah u 80. minuti, prekinuvši svoju golgetersku "sušu" od devet utakmica. Mogao je Egipćanin i dodati Firminu, no bio je sebičan i - isplatilo se, ovaj put.

Pobjedu Liverpoola potvrdio je Jordan Henderson golom u 86. minuti. Zaslužan je bio Firmino, koji je prevario Vestergaarda i dodao u sredinu za Hendersona.