Završen prvi dio sezone

Lavovi ispustili dva gola razlike, povratak u PL sve dalje

Olimpik je jesenji prvak, a zanimljivo je i na listi strijelaca. Prvo mjesto će podijeliti Anes Mašić (NK GOŠK) i Antonio Vidović (HNK Orašje).
Sport / Nogomet | 17. 11. 2019. u 21:15 Bljesak.info

Nogometaši GOŠK-a i Orašja remijem odlaze na zimsku pauzu. U Gabeli su danas odmjerili snage, domaći su vodili 2:0, pa 3:1, no na kraju se morali zadovoljiti bodom (3:3).

Domaći su poveli već u prvoj minuti kada je Jusufbašić matirao vratara gostiju i najavio pobjedu svoje ekipe.

Samo deset minuta kasnije na semaforu je pisalo 2:0. Ovaj put pogodio je Kulović. Gosti se nisu predavali, pa u 13. minuti lijepo iz slobodnjaka pogađa Vidović.

Do kraja prvog dijela vrijedi izdvojiti šansu za Kulovića, no na pauzu se otišlo pri rezultatu 2:1.

I u drugom dijelu kvalitetan meč. Najprije Mašić pogađa za 3:1 u 66. minuti i činilo se da je sve gotovo, no Vidović u 75. minuti smanjuje s 11 metara na 3:2. Par minuta kasnije nov šok za domaće. Hrštić pogađa za 3:3.

Do kraja je ostalo 3:3 i svakako zadovoljniji mogu biti gosti iz Orašja.

Danas je završen prvi dio sezone u Prvoj ligi FBiH.

Olimpik je jesenji prvak, a zanimljivo je i na listi strijelaca.

Prvo mjesto će podijeliti Anes Mašić (NK GOŠK) i Antonio Vidović (HNK Orašje).

Upravo su u zadnjem kolu snage odmjerili GOŠK i Orašje. Bilo je 3:3, Mašić je postigao jedan pogodak, a Vidović dva. Na polusezoni su na broju deset.

Na devet je Denis Žerić iz Goražda. Žerić je stigao na posudbu iz FK Željezničar, te zaista pružao kvalitetne partije. Kao kruna je došlo i čak devet pogodaka.

Na osam su Kosta Bajić (NK Bratstvo) i Dženan Haračić (NK Metalleghe BSI).