Serie A

''Šestica'' Napolija, druga pobjeda Milana i teška ozljeda Rebića

U 56. minuti utakmice napadač Milana Ante Rebić trčao je prema golu suparnika, spotaknuo se i pao te se ubrzo pridigao držeći se za ruku uz bolnu grimasu.
Sport / Nogomet | 27. 09. 2020. u 20:40 Bljesak.info

U susretu 2. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je deklasirao Genou sa 6-0, dok je Milan na gostovanju pobijedio Crotone sa 2-0.

Nakon što je u prvom poluvremenu zabio samo jedan pogodak, Napoli je u nastavku napunio mrežu Genoe s još pet golova.

Strijelci su bili Rodrigo Lozano (10, 65), Piotr Zielinski (46), Dries Mertens (57), Eljif Elmas (69) i Matteo Politano (72).

Tri boda je osvojio i Milan koji je na gostovanju slavio sa 2-0 protiv Crotonea. Milan je poveo u posljednjim trenucima prvog dijela iz kaznenog udarca kojeg je izborio Ante Rebić, a realizirao Franck Kessie. Pobjedu Milana potvrdio je Brahim Diaz golom u 50. minuti. Rebić je igrao do 58. minute.

U 56. minuti utakmice napadač Milana trčao je prema golu suparnika, spotaknuo se i pao te se ubrzo pridigao držeći se za ruku uz bolnu grimasu.

Suigrači i suparnici su, vidjevši ga kako pridržava lijevu ruku desnom, djelovali užasnuto. Ne znaju se detalji ozljede, ali nije isključeno da mu je iskočilo rame. U svakom slučaju, čini se da je ozljeda ozbiljna.

Odmah nakon ukazane prve pomoći prevezen je u bolnicu.

Verona, koju vodi Ivan Jurić je pobijedila Udinese sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Andrea Favilli u 57. minuti.

U prvom prvoligaškom susretu u povijesti kluba Spezija je u Ceseni izgubila od Sassuola sa 1-4.

Spezija je prvi put u povijesti izborila plasman u Serie A, a premijeran nastup u elitnom društvu nije prošao najbolje.

Novi prvoligaš se dobro držao u prvom poluvremenu, a u nastavku susreta su gosti su bili uvjerljivi.

Strijelci za Sassuolo bili su Filip Đuričić (12), Domenico Berardi (64-11m), Gregoire Defrel (66) i Francesco Caputo (76), dok je gol za Speziju zabio Andrej Galabinov (30).

Za Sassuolo je ovo bila druga utakmica ove sezone i druga pobjeda.

Dodajmo kako se utakmica igrala na stadionu Dino Manuzzi u Ceseni dok se ne završi obnova stadiona Picco.

Na ljestvici vode Napoli, Verona i Milan sa po šest bodova, prenosi Hina.