Uz dosta muke i sreće

Bilbija donio tri boda Zrinjskom

Utakmicu je odlučio Nemanja Bilbija koji je u 70. minuti odapeo snažan udarac, a lopta je završila u mreži vratara Fejzića.
Sport / Nogomet | 25. 08. 2018. u 21:37 Bljesak.info

U utakmici 7. kola Premijer lige BiH u Mostaru je Zrinjski slavio protiv Tuzla Cityja s 1:0 (0:0).

Mladi Nukić je pogodio okvir gola u 28. minuti i tek nakon toga se i Zrinjski probudio i stvorio je nekoliko dobrih šansi pred vratima Nevresa Fejzića.

Toni Jović je u dva navrata dobro šutirao, vratar Tuzla Cityja je sjajno reagirao, baš kao i kod udarca Samira Bekrića kada je lijepom paradom zaustavio udarac iskusnog veznjaka.

Nukić je prvi ozbiljno zaprijetio nakon odmora, izašao je sam pred Brkića, ali vratar 'Plemića' mu skida šut. Zatim je šutirao Stokić, da bi u Brkić brani, da bi nakon kornera i nebeskog skoka Kojić pogađa vratnicu.

Zatim je Zrinjski imao dobar šut preko Todorovića, ali raspoložen je na golu Tuzle bio Nevres Fejzić.

Nakon primljenog gola Tuzla City nije napravila previše, ali je u nadoknadi umalo došla do boda.

Junak domaćih je vratar Ivan Brkić koji je skinuo zicere Ziljkiću i Murgi i ostavio je tri boda u Mostaru.

Nogometaši Sarajeva ostvarili su uvjeljivu pobjede u susretu sedmog kola Premijer lige BiH. Izabranici trenera Husrefa Musemića danas su u Ugljeviku pobijedili ekipu Zvijezde 09 sa 4:0.

Golove su postigli Tatar u 28., Ahmetović u 38. te Rahmanović u 45. i 55. minuti.

Ovom pobjedom ekipa s Koševa preuzela je vodeću poziciju na ljeetvici s bodom prednosti nad gradskim rivalom Željezničarom koji ima utakmicu manje.