Europska liga

Ako prođe Malmö, Zrinjskog čeka status nositelja na posljednjoj prepreci

Zrinjski će u ponedjeljak 5. kolovoza u Nyonu biti u dijelu ždrijeba pod nazivom League Path i bit će – nositelj. I to zahvaljujući koeficijentu protivnika Mostaraca u trećem pretkolu, ekipi švedskog Malmöa.
Sport / Nogomet | 02. 08. 2019. u 08:25 Bljesak.info

Zrinjski se sinoć u Mostaru plasirao u 3. pretkolo Europa lige gdje će igrati protiv Malmöa.

Poslije 90 minuta bilo je 1:1, baš kao u Nizozemskoj, a Mostarci su prošli zahvaljujući golu Staniše Mandića u 111. minuti za 2:1.

Poznato je od ranije da stadion Pod Bijelim brijegom ne zadovoljava uvjete za igranje utakmica trećeg pretkola Europske lige, tako da će Plemići domaći susret igrati na Pecari, stadionu Širokog Brijega.

Utakmice trećeg pretkola igrat će se 8. i 15. kolovoza.

"Povijesna pobjeda za nas i cijelu Bosnu i Hercegovinu. Ponosni smo i sretni, dali smo posljednji atom snage i zasluženo pobijedili. Publika je bila naš 12. igrač i svi smo presretni", rekao je kapetan 'Plemića' Slobodan Jakovljević.

Potencijalni rivali Plemića u 4. pretkolu stoga su pobjednici utakmica Thun – Spartak Moskva, Torino – Shaktyor Soligorsk, Universitatea – AEK, Midtjylland – Glasgow Rangers, Molde – Aris, Rijeka – Aberdeen, Norrköping – Hapoel Ber Sheva, Austria – Apollon, CSKA Sofia – Zorya, Lokomotiva Plovdiv – Strasbourg, Mariupol – AZ, Ventspils – Vitoria Guimaraes i Neftchi – Bnei Yehuda.

U trećem pretkolu je još jedan bosanskohercegovački predstavnik, a to je Sarajevo, koje također neće moći igrati na svom stadionu Asim Ferhatović Hase, već će domaći susret protiv BATE Borisova igrati na Bilinom Polju.