Hercegovački okršaj u NBA-u

Zubcu za skok izmaknuo double-double, Bogdanović ubacio 19 koševa

Zubac je za 18 minuta na parketu upisao 11 koševa dok je Bogdanović bio drugi strijelac Utaha s 19 koševa.
Sport / Košarka | 04. 11. 2019. u 12:30 Bljesak.info

U dvoboju NBA lige Los Angeles Clippersi su u svojoj dvorani nadigrali Utah Jazza s 105-94, a Ivica Zubac i Bojan Bogdanović su imali dobru večer.

Obojica su bili starteri, Zubac je za 18 minuta na parketu upisao 11 koševa (šut 4-6), devet skokova i asistenciju, dok je Bogdanović bio drugi strijelac Utaha s 19 koševa (šut 7-17) , uz tri skoka i četiri asistencije za 35 minuta igre, javlja Hina.

Kod domaćina je briljirao Kawhi Leonard s 30 poena, od čega je 25 zabio u drugom poluvremenu a kod Utaha Donovan Mitchell s 36 koševa. Clippersi su trenutno treća momčad Zapada s omjerom 5-2, a Utah je osma s 4-3.

Miami Heat su slavili protiv Houstona s 129-100, a momčad s Floride je oborila klupski rekord jer je u prvoj četvrtini zabila čak 46 koševa. Miami ima start 5-1, što nisu imali od 2012./2013. sezone kada su osvojili naslov, a predvodio ih je Duncan Robinson (23).

LA Lakersi su dobili San Antonio Spurse s 103-96, LeBron James je napravio drugi "triple-double" zaredom s 21 košem, 11 skokova i 13 asista, a Anthony Davis postigao 25 poena. Dejounte Murray (18) najbolji kod Spursa. Lakersi vode na Zapadu s omjerom 5-1.

Kao i James i Luka Dončić je ubilježio drugi zaredom "triple-double" u pobjedi svojih Dallas Mavericksa nad Cavaliersima (131-111). Slovenac je utakmicu završio s 29 poena, 14 skokova i 15 asista, više nego dovoljno za četvrtu pobjedu u šest utakmica Mavericksa, javila je Hina.